ماده آنتی باکتریال و ضد بوی منسوجات (زایکروبیال)

يک محصول برپايه سيلان است که روي انواع منسوجات از قبيل پنبه، پلي استر، اکريليک، ويسکوز، پشم، ابريشم و مخلوط هاي آنها حفاظت ضد ميکروبي، ضد قارچ و ضد بوي بسيار موثري را ايجاد مي نمايد. ساختار شیمیایی زایکروبیال، فعاليت هاي آنتی باکتریال را تقريباً روي تمامي ميکروب ها و قارچ ها ممکن مي کند. زايكروبيال به راحتي در آب قابل حل بوده و توسط روش های مختلفی می توان آن را روی سطح پارچه اعمال کرد. مولکول هاي زايکروبيال با سطح الياف پيوند کوالانسي تشکيل داده و سپس طي يک فرايند پليمريزاسيون خود متراکم شونده باعث ايجاد يک شبکه سه بعدي در اطراف سطح مي شوند که اين پيوند ها باعث ماندگاري طولاني مدت زايکروبيال حتي در اثر شستشوهاي مکرر (بيش از 50 بار) مي گردند.


باكتري ها موجودات ريز تك سلولي هستند كه در شرايط مساعد حرارت و رطوبت به سرعت تكثير يافته و منشاء اصلي ايجاد بيماري و بروز عفونت به شمار مي آيند. به دليل تنوع فراوان جمعيت ميكروبي ساكن در محيط زيست انسان و گسترش روز افزون مقاومت دارويي در باکتري ها هنوز هم عفونتهاي ناشي از باكتري هاي فرصت طلب مشكلات فراواني را ايجاد مي نمايند. امروزه به خاطر گسترش بيماري هاي عفوني، ضد باكتري كردن منسوجات به عنوان كالاهايي كه دائما با انسان تماس دارند خصوصا در بخش هاي خانگي، بيمارستاني، هتل ها، مدارس، پادگان ها، اماكن عمومي و ... به عنوان يك راهكار ويژه، جهت كنترل و مهار عوامل بيماري زا و جلوگيري از سرايت همه جانبه آنها مورد توجه قرار گرفته است. همچنين با توجه به اينکه رشد باکتري روي منسوجات منجر به ايجاد بوي بد، تخريب بافت پارچه، بوجود آمدن لکه و تغيير رنگ مي گردد، به منظور محافظت منسوجات نيز از محصولات آنتي باکتري به طور وسيع استفاده مي شود.

کاربرد

این محصول برای ایجاد خاصیت آنتی باکتریال و ضد بو در پوشاک و منسوجات (ساخته شده از الیاف پنبه، پلی استر، اکریلیک، ویسکوز و... ) با مقاومت در برابر بیش از 50 بار شستشو کاربرد دارد.
این محصول به دلیل ماهیت کاتیونی با تمام نرمکن های کاتیونی و نانیونی سازگار است. از موارد مصرف آن می توان به استفاده در انواع لباس زیر، پیراهن، روپوش، لباس کار، لباس مجلسی، البسه ورزشی، جین، لباس زمستانی، لباس کودکان، جوراب، منسوجات خانگی، حوله، ملحفه، روبالشی، روتختی، پتو، الیاف پرکننده کالای خواب، پارچه های مبلمان، فیلترهای ساخته شده از پلی استر/ پلی پروپیلن برای تصفیه هوا و آب، تورهای ماهیگیری ساخته شده از فیلامنت نایلون/ پلی استر/ پلی پروپیلن، پارچه های بی بافت یکبار مصرف و یا قابل استفاده مجدد در پزشکی، پارچه های مهندسی شده برای ارتوپدی، پارچه های بی بافت و بافته شده مورد استفاده به عنوان دستمال آشپزخانه، منسوجات صنعتی، آستر کفش، رویه صندلی اتومبیل و ...

خصوصیات

  • حالت: مایع
  • رنگ: رزد کمرنگ
  • PH: 6 الی 7
  • جنس: سیلان 100 % خالص بدون متانول
  • حلالیت: محلول در آب

از زایکروبیال می توان درمرحله نهایی شستشو به روش دستی و یا ماشینی استفاده کرد. مقدار مصرف زایکروبیال 3 تا 5 درصد وزن کالاست .
  • دور از نور مستقیم خورشید و دمای بالای 40 درجه سانتیگراد نگهداری شود
  • در جای خشک و خنک نگهداری شود
  • پس از استفاده درب ظرف را محکم ببندید
  • حداقل زمان نگهداری 4 سال پس از تاریخ تولید

استانداردها

زایکروبیال در حال حاضر در شناخته شده‌ترین سازمان جهانی استاندارد کیفیت و سلامت محصولات نساجی یعنی مؤسسه بین‌المللی اکوتکس ثبت وتایید شده است .
این استاندارد مبتنی بر اجرای انواع تست‌های کنترل کیفیت، تست‌های مرتبط با شناسایی مواد شیمیایی مضر در محصولات نساجی و همچنین کنترل‌های دوره‌ای محصول و فرآیندهای تولید می‌باشد. در صورت انطباق محصول با کلیه ضوابط تعریف شده در این سیستم کنترل کیفیت و همچنین عدم وجود مواد شیمیایی مضر در محصولات نساجی و اطمینان از کیفیت و سلامت آنها، گواهینامه استاندارد محصول نساجی با عنوان ®STANDARD 100 by OEKO-TEX برای محصولات صادر می‌گردد.

راه های ارتباطی


با ما تماس بگیرید

info@exirshargh.com
+۹۸ ۵۱۳ ۶۶۶ ۲۰ ۲۰
×